Joe516
VIP Member
The 2024 Cazoo Masters will take place from February 2-4 at the Marshall Arena, Milton Keynes.
The tournament will see the world's top 24 players following the 2023/24 World Darts Championship battling it for TV silverware and £275,000 in prize money.
The tournament will be broadcast live on ITV4 in the UK, through the PDC's worldwide broadcast partners including DAZN and Viaplay, and on PDCTV (excluding subscribers based in the UK, Germany, Austria & Switzerland).
2024 Cazoo Masters
Draw Bracket
(1) Luke Humphries v Stephen Bunting/Ross Smith
(8) Peter Wright v Jonny Clayton/Krzysztof Ratajski
(4) Nathan Aspinall v Dirk van Duijvenbode/Ryan Searle
(5) Gerwyn Price v Joe Cullen/Josh Rock
(2) Michael van Gerwen v Chris Dobey/Andrew Gilding
(7) Danny Noppert v Dave Chisnall/Martin Schindler
(3) Michael Smith v Dimitri Van den Bergh/James Wade
(6) Rob Cross v Damon Heta/Gabriel Clemens
First Round
(9) Jonny Clayton v (24) Krzysztof Ratajski
(10) Dave Chisnall v (23) Martin Schindler
(11) Damon Heta v (22) Gabriel Clemens
(12) Joe Cullen v (21) Josh Rock
(13) Dirk van Duijvenbode v (20) Ryan Searle
(14) Dimitri Van den Bergh v (19) James Wade
(15) Chris Dobey v (18) Andrew Gilding
(16) Stephen Bunting v (17) Ross Smith
The schedule of play will be confirmed in due course.
The tournament will see the world's top 24 players following the 2023/24 World Darts Championship battling it for TV silverware and £275,000 in prize money.
The tournament will be broadcast live on ITV4 in the UK, through the PDC's worldwide broadcast partners including DAZN and Viaplay, and on PDCTV (excluding subscribers based in the UK, Germany, Austria & Switzerland).
2024 Cazoo Masters
Draw Bracket
(1) Luke Humphries v Stephen Bunting/Ross Smith
(8) Peter Wright v Jonny Clayton/Krzysztof Ratajski
(4) Nathan Aspinall v Dirk van Duijvenbode/Ryan Searle
(5) Gerwyn Price v Joe Cullen/Josh Rock
(2) Michael van Gerwen v Chris Dobey/Andrew Gilding
(7) Danny Noppert v Dave Chisnall/Martin Schindler
(3) Michael Smith v Dimitri Van den Bergh/James Wade
(6) Rob Cross v Damon Heta/Gabriel Clemens
First Round
(9) Jonny Clayton v (24) Krzysztof Ratajski
(10) Dave Chisnall v (23) Martin Schindler
(11) Damon Heta v (22) Gabriel Clemens
(12) Joe Cullen v (21) Josh Rock
(13) Dirk van Duijvenbode v (20) Ryan Searle
(14) Dimitri Van den Bergh v (19) James Wade
(15) Chris Dobey v (18) Andrew Gilding
(16) Stephen Bunting v (17) Ross Smith
The schedule of play will be confirmed in due course.