Joe516
VIP Member
2019 Ladbrokes UK Open
Friday March 1 – 1100 GMT Start (1200 GMT on Main Stage)
Main Stage
Mark McGeeney v David Pallett - First Round
Wes Newton v Cameron Menzies - First Round
Dawson Murschell v Ross Smith - Second Round
Glen Durrant v Day/Kuivenhoven - Second Round
Portela/Bates v Hughes/Rydz - Second Round
Taylor/Labanauskas v Kevin Burness - Second Round
Luke Humphries v Vincent van der Voort - Third Round
Toni Alcinas v Nathan Aspinall - Third Round
Ricky Evans v Justicia/Thoburn/Dennant - Third Round
Dimitri Van den Bergh v Shepherd/Worsley/Brooks - Third Round
Stage Two
Barry Lynn v Michael Rasztovits - First Round
Jamie Hughes v Callan Rydz - First Round
Dennis Nilsson v Madars Razma - First Round
Mike van Duivenbode v Ted Evetts - First Round
Scott Taylor v Darius Labanauskas - First Round
Wayne Jones v Vincent Kamphuis - Second Round
C Harris/Davey v Adam Hunt - Second Round
Temple/Preston v Arron Monk - Second Round
Shepherd/Worsley v Bradley Brooks - Second Round
Mickey Mansell v Danny Noppert - Third Round
James Richardson v Steve Lennon - Third Round
Baker/Harrington v Krzysztof Ratajski - Third Round
Devon Petersen v Portela/Bates/Hughes/Rydz - Third Round
Stage Three
Conan Whitehead v Michael Burgoine - First Round
Shaun Fox v Andy Jenkins - First Round
Joe Murnan v Mark Frost - First Round
Diogo Portela v Barrie Bates - First Round
Mark Wilson v Mark Dudbridge - Second Round
Nilsson/Razma v McGeeney/Pallett - Second Round
Van Duivenbode/Evetts v George Killington - Second Round
Collins/Rodriguez v Andy Boulton - Second Round
Gabriel Clemens v Zoran Lerchbacher - Third Round
Beveridge/Woodhouse v Chris Dobey - Third Round
Stevenson/Gray/McFarlane v Mark Webster - Third Round
Carlin/Bunse/Michael v Durrant/Day/Kuivenhoven - Third Round
Stage Four
Adam Huckvale v Mark Barilli - First Round
Geert Nentjes v David Evans - First Round
Cody Harris v John Davey - First Round
Kirk Shepherd v Jonathan Worsley - First Round
Matthew Edgar v Gary Eastwood - Second Round
Harry Ward v Browning/L Harris - Second Round
Newton/Menzies v Atkins/Bain - Second Round
Derry/Budgen v Van der Meer/Dootson - Second Round
Richard North v Ronny Huybrechts - Third Round
Ryan Joyce v Owen/Kantele/Lacey - Third Round
Newton/Menzies/Atkins/Bain v Josh Payne - Third Round
Cullen/Robinson/De Sousa/Raman v Van Duijvenbode/Clark/Zonneveld - Third Round
Stage Five
Jose de Sousa v Brian Raman - First Round
Nathan Derry v Lee Budgen - First Round
Vincent van der Meer v Eddie Dootson - First Round
Matt Clark v Niels Zonneveld - First Round
Robert Marijanovic v Davy van Baelen - Second Round
Fox/Jenkins v Mario Robbe - Second Round
Simon Stevenson v Gray/McFarlane - Second Round
Gavin Carlin v Bunse/Michael - Second Round
Wilson/Dudbridge v William O'Connor - Third Round
Fox/Jenkins/Robbe v Jeffrey de Zwaan - Third Round
Collins/Rodriguez/Boulton v Christian Kist - Third Round
Jones/Kamphuis v Taylor/Labanauskas/Burness - Third Round
Stage Six
Jarred Cole v Michael Barnard - First Round
Jason Cullen v Reece Robinson - First Round
Christian Bunse v John Michael - First Round
Martin Atkins v Jamie Bain - First Round
Scott Baker v Ryan Harrington - Second Round
Tony Newell v Huckvale/Barilli - Second Round
Tytus Kanik v Wilkinson/Meeuwisse - Second Round
Lynn/Rasztovits v Whitehead/Burgoine - Second Round
Edgar/Eastwood v Ryan Searle - Third Round
Ward/Browning/Harris v Jan Dekker - Third Round
Temple/Preston/Monk v Robert Thornton - Third Round
Van Duivenbode/Evetts/Killington v Nilsson/Razma/McGeeney/Pallett - Third Round
Stage Seven
Marko Kantele v Chris Lacey - First Round
Lloyd Browning v Lee Harris - First Round
Kevin Thoburn v Matthew Dennant - First Round
Adrian Gray v Ian McFarlane - First Round
Peter Hudson v John Goldie - Second Round
Nentjes/Evans v Cole/Barnard - Second Round
Robert Owen v Kantele/Lacey - Second Round
Murnan/Frost v Ryan Meikle - Second Round
Marijanovic/Van Baelen v Martin Schindler - Third Round
Newell/Huckvale/Barilli v Brendan Dolan - Third Round
Derry/Budgen/Van der Meer/Dootson v Keegan Brown - Third Round
Kanik/Wilkinson/Meeuwisse v Murschell/R Smith - Third Round
Stage Eight
Daniel Day v Maik Kuivenhoven - First Round
Carl Wilkinson v Yordi Meeuwisse - First Round
Terry Temple v Simon Preston - First Round
Robbie Collins v Rowby-John Rodriguez - First Round
Darren Beveridge v Luke Woodhouse - Second Round
Cullen/Robinson v De Sousa/Raman - Second Round
Jose Justicia v Thoburn/Dennant - Second Round
Dirk van Duijvenbode v Clark/Zonneveld - Second Round
Ron Meulenkamp v C Harris/Davey/Hunt - Third Round
Nentjes/Evans/Cole/Barnard v Justin Pipe - Third Round
Murnan/Frost/Meikle v Alan Tabern - Third Round
Lynn/Rasztovits/Whitehead/Burgoine v Hudson/Goldie - Third Round
Schedule of Play
Friday March 1
Afternoon Session (1100 GMT start – 1200 GMT start on Main Stage)
First, Second & Third Rounds
Main Stage, Stage Two & Stages Three-Eight
Evening Session (1900 GMT start)
Fourth Round
Main Stage, Stage Two & Stages Three-Eight
Saturday March 2
Afternoon Session (1230 GMT start)
Fifth Round
Main Stage, Stage Two & Stages Three-Four
Evening Session (1900 GMT start)
Sixth Round
Main Stage & Stage Two
Sunday March 3
Afternoon Session (1245 GMT start)
Quarter-Finals
Main Stage
Evening Session (1900 GMT start)
Semi-Finals & Final
Main Stage
Friday March 1 – 1100 GMT Start (1200 GMT on Main Stage)
Main Stage
Mark McGeeney v David Pallett - First Round
Wes Newton v Cameron Menzies - First Round
Dawson Murschell v Ross Smith - Second Round
Glen Durrant v Day/Kuivenhoven - Second Round
Portela/Bates v Hughes/Rydz - Second Round
Taylor/Labanauskas v Kevin Burness - Second Round
Luke Humphries v Vincent van der Voort - Third Round
Toni Alcinas v Nathan Aspinall - Third Round
Ricky Evans v Justicia/Thoburn/Dennant - Third Round
Dimitri Van den Bergh v Shepherd/Worsley/Brooks - Third Round
Stage Two
Barry Lynn v Michael Rasztovits - First Round
Jamie Hughes v Callan Rydz - First Round
Dennis Nilsson v Madars Razma - First Round
Mike van Duivenbode v Ted Evetts - First Round
Scott Taylor v Darius Labanauskas - First Round
Wayne Jones v Vincent Kamphuis - Second Round
C Harris/Davey v Adam Hunt - Second Round
Temple/Preston v Arron Monk - Second Round
Shepherd/Worsley v Bradley Brooks - Second Round
Mickey Mansell v Danny Noppert - Third Round
James Richardson v Steve Lennon - Third Round
Baker/Harrington v Krzysztof Ratajski - Third Round
Devon Petersen v Portela/Bates/Hughes/Rydz - Third Round
Stage Three
Conan Whitehead v Michael Burgoine - First Round
Shaun Fox v Andy Jenkins - First Round
Joe Murnan v Mark Frost - First Round
Diogo Portela v Barrie Bates - First Round
Mark Wilson v Mark Dudbridge - Second Round
Nilsson/Razma v McGeeney/Pallett - Second Round
Van Duivenbode/Evetts v George Killington - Second Round
Collins/Rodriguez v Andy Boulton - Second Round
Gabriel Clemens v Zoran Lerchbacher - Third Round
Beveridge/Woodhouse v Chris Dobey - Third Round
Stevenson/Gray/McFarlane v Mark Webster - Third Round
Carlin/Bunse/Michael v Durrant/Day/Kuivenhoven - Third Round
Stage Four
Adam Huckvale v Mark Barilli - First Round
Geert Nentjes v David Evans - First Round
Cody Harris v John Davey - First Round
Kirk Shepherd v Jonathan Worsley - First Round
Matthew Edgar v Gary Eastwood - Second Round
Harry Ward v Browning/L Harris - Second Round
Newton/Menzies v Atkins/Bain - Second Round
Derry/Budgen v Van der Meer/Dootson - Second Round
Richard North v Ronny Huybrechts - Third Round
Ryan Joyce v Owen/Kantele/Lacey - Third Round
Newton/Menzies/Atkins/Bain v Josh Payne - Third Round
Cullen/Robinson/De Sousa/Raman v Van Duijvenbode/Clark/Zonneveld - Third Round
Stage Five
Jose de Sousa v Brian Raman - First Round
Nathan Derry v Lee Budgen - First Round
Vincent van der Meer v Eddie Dootson - First Round
Matt Clark v Niels Zonneveld - First Round
Robert Marijanovic v Davy van Baelen - Second Round
Fox/Jenkins v Mario Robbe - Second Round
Simon Stevenson v Gray/McFarlane - Second Round
Gavin Carlin v Bunse/Michael - Second Round
Wilson/Dudbridge v William O'Connor - Third Round
Fox/Jenkins/Robbe v Jeffrey de Zwaan - Third Round
Collins/Rodriguez/Boulton v Christian Kist - Third Round
Jones/Kamphuis v Taylor/Labanauskas/Burness - Third Round
Stage Six
Jarred Cole v Michael Barnard - First Round
Jason Cullen v Reece Robinson - First Round
Christian Bunse v John Michael - First Round
Martin Atkins v Jamie Bain - First Round
Scott Baker v Ryan Harrington - Second Round
Tony Newell v Huckvale/Barilli - Second Round
Tytus Kanik v Wilkinson/Meeuwisse - Second Round
Lynn/Rasztovits v Whitehead/Burgoine - Second Round
Edgar/Eastwood v Ryan Searle - Third Round
Ward/Browning/Harris v Jan Dekker - Third Round
Temple/Preston/Monk v Robert Thornton - Third Round
Van Duivenbode/Evetts/Killington v Nilsson/Razma/McGeeney/Pallett - Third Round
Stage Seven
Marko Kantele v Chris Lacey - First Round
Lloyd Browning v Lee Harris - First Round
Kevin Thoburn v Matthew Dennant - First Round
Adrian Gray v Ian McFarlane - First Round
Peter Hudson v John Goldie - Second Round
Nentjes/Evans v Cole/Barnard - Second Round
Robert Owen v Kantele/Lacey - Second Round
Murnan/Frost v Ryan Meikle - Second Round
Marijanovic/Van Baelen v Martin Schindler - Third Round
Newell/Huckvale/Barilli v Brendan Dolan - Third Round
Derry/Budgen/Van der Meer/Dootson v Keegan Brown - Third Round
Kanik/Wilkinson/Meeuwisse v Murschell/R Smith - Third Round
Stage Eight
Daniel Day v Maik Kuivenhoven - First Round
Carl Wilkinson v Yordi Meeuwisse - First Round
Terry Temple v Simon Preston - First Round
Robbie Collins v Rowby-John Rodriguez - First Round
Darren Beveridge v Luke Woodhouse - Second Round
Cullen/Robinson v De Sousa/Raman - Second Round
Jose Justicia v Thoburn/Dennant - Second Round
Dirk van Duijvenbode v Clark/Zonneveld - Second Round
Ron Meulenkamp v C Harris/Davey/Hunt - Third Round
Nentjes/Evans/Cole/Barnard v Justin Pipe - Third Round
Murnan/Frost/Meikle v Alan Tabern - Third Round
Lynn/Rasztovits/Whitehead/Burgoine v Hudson/Goldie - Third Round
Schedule of Play
Friday March 1
Afternoon Session (1100 GMT start – 1200 GMT start on Main Stage)
First, Second & Third Rounds
Main Stage, Stage Two & Stages Three-Eight
Evening Session (1900 GMT start)
Fourth Round
Main Stage, Stage Two & Stages Three-Eight
Saturday March 2
Afternoon Session (1230 GMT start)
Fifth Round
Main Stage, Stage Two & Stages Three-Four
Evening Session (1900 GMT start)
Sixth Round
Main Stage & Stage Two
Sunday March 3
Afternoon Session (1245 GMT start)
Quarter-Finals
Main Stage
Evening Session (1900 GMT start)
Semi-Finals & Final
Main Stage